Silent Avenger

13. dubna 2013 v 13:13 | Míša |  Hudba s upíří a vlkodlačí tématikou

Upíří tématice se kapela věnuje v písni Zpověď a částečně taky Čachtická pani z CD Ke hvězdám.
Video Zpověď.

O kapele

Kapela SILENT AVENGER oficiálně vzniká 13.2.2010 křestem svého prvního CD - Ke hvězdám.

Současné složení kapely


  • Tomáš Tomýk Balíček - Basa, řev, management, webmaster
  • Jan Pářa Pařízek - Bubny a plechy
  • Otto Calavera - Sólová kytara, klávesy, vokály, grafika
  • Marcel Berger - Sólová kytara
  • Petr Dasty Dostál - Zpěv a vokály

Historie

Od konce devadesátých let až do roku 2005 působila tato kapela jako Avenger, či Avenger-rock, hrající viceméně zábavy s převzatými metalovými skladbami smíchané několika vlastními skladbami.

Složení muzikantů Máca, Polda, Peteris, Panther vydrželo cca do poloviny roku 2005 a členové se postupně rozutekli do jiných skupin - Století Nudy, ESP (externí odkaz) (nové okno) - Polda, Tortharry (externí odkaz) (nové okno) - Máca a Panther.

Poslední zbylý Peteris vyvíjel snahu kapelu dát znovu dohromady a v roce 2006 vzniká nová sestava:

  • Peteris - sólová kytara,
  • Slay - zpěv,
  • Dasty - doprovodná kytara,
  • Tomýk - basa,
  • Pářa - bicí.

Plánovaná koncepce je otočena - hrát vlastní skladby a občas přidat cover, čehož se držíme.

5. července 2007 se na podiu s Nanovorem kapelu opouští zpěvák Slay. Jako záskok na post zpěváka přichází Vlčák z kapely Cugrunt, který nám vypomáhal půl roku. Po jeho odchodu neuspěšně hledáme zpěváka a když se nedaří, tak se nakonec mikrofonu chopí Dasty, což se později ukázalo jako ideální řešení.

Tvorba mírně stagnuje a koncem ledna 2009 se Peteris, poslední z původního Avengeru, rozhodl pověsit kytaru na hřebík a věnovat se paraglidingu a hlavně rodině.

Po 3 měsících klinické smrti se objevuje mladý a velmi šikovný kytarista Hanz, kapela znovu ožívá a necelé 2 měsíce opět vstupuje na pódia. Nároky kapely se nadále zvyšují a vzhledem k tomu, že je těžké zpívat a k tomu hrát plně druhou kytaru se začínáme poohlížet po další kytaře na post doprovodu k Hanzově sólovce.
Přichází Julliáni, který to ale po několika zkouškách přehodnotil, a dohodil nám jiného kytaristu - Ottu Calaveru, který zapadl velmi rychle avšak ne jako doprovod, ale jako druhý rovnocenný sólista, který později přinesl i klávesy a ukázal se jako schopný autor a přemýšlivý aranžer.

Půl roku po jeho příchodu vzniká myšlenka natočení CD, které zahajujeme 20.listopadu 2009 ve studiu Pulton ve Velkém Poříčí. Asi po třech týdnech nahrávání je náš první počin na světě. O finální mastering se postaral Ondra Martínek. Křest proběhl 13. února 2010 v Červeném Kosteleci v hospodě U Hobla a společně s námi na něm zahráli kapely ESP, Torharry & Czech Sepultura revival a Nanovor.

Po našem vystoupení na Czech death festu II. (11. června 2010) ukončuje svoje působení v kapele kytarista Hanz.

Protože máme dojednané koncerty, které nejdou na poslední chvíli odřeknout, a také jsme si vědomi pravdivého rčení "sejde z očí, sejde z mysli", rychle se poohlížíme po novém kytaristovi. Nakonec padne volba na Marcela (ex Gummo), který se nebojí naskočit do rozjetého vlaku a již po třech zkouškách s námi absolvuje své první hraní na Radvanickém kolotoči (18. června 2010).

Přibližně v půlce srpna 2010 ukončil svoji činnost v kapele zpěvák Dasty.

S nadcházejícím podzimem proběhl konkurz na nového zpěváka a vyšel z něj úspěšně Lemy. Celá zima a jaro byly věnovány přípravě našeho druhého CD, které by mělo spatřit světlo světa v zimě letošního roku.

V druhé půli března roku 2012 opouští místo zpěváka a frontmana Lemy a na jeho místo se po téměř dvouleté odmlce vrací náš starý známy Dasty.
Zdroje:
Text - Web SA
Obrázky - images.google.cz (heslo Silent Avengers)
Odkazy na stažení pouze dohledávám, sama ke stažení nic neposkytuji!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama