Únor 2008

Upíři - příběhy

16. února 2008 v 11:00 | Míša |  Upíři
Ivančice
(Brno-venkov)

Roku 1617 vzrušil obyvatele Ivančic (v minulosti Evančic) případ vampyrismu. Tvrdilo se, že jeden zemřelý místní měšťan vstával v noci z hrobu a zahubil řadu lidí. Byl povolán kat, který jeho tělo vykopal z hrobu a rozsekal je na kusy. Při této proceduře začala prý z nebožtíkových úst tryskat krev a byl z něho vytažen závoj, který údajně vzal a rozkousal své nebožce ženě, ležící vedle něho v hrobě.
V následujícím příběhu se spíše jedná o Ghula*:
Žamberk
(Ústí nad orlicí)

Kdysi tu zemřel člověk, jemuž zde říkali Micohlav. Už při pohřbu se údajně zjevil jeho přízrak smutečním hostům. Později prý vstával v noci z hrobu, vyhrabával mrtvoly a ohryzoval je. V okolí se o něm vyprávělo několik fantastických historek. Když se zpráva o vampýrském řádění roznesla, vykopali jeho mrtvolu a kat mu na rozcestí srýpl hlavu. Teprve od té doby byl od nebohého Micohlava pokoj.

Vlkodlaci - příběhy

15. února 2008 v 11:00 | Míša |  Vlkodlaci
Poštát
(Přerov)
Jeden z bývalých správců poštátského panství byl vlkodlakem. Tehdy se v okolí množily vraždy dětí a posléze se přišlo na to, že správce se v noci mění na vlka. Přeměna spočívala ve zvláštním obratu, jímž se převrhl přes kládu. Vlk byl chycen a zabit, ale ve chvíli smrti se opět proměnil v člověka. Říkalo se, že po smrti ho země nechtěla přijmout, museli mu oddělit hlavu od těla, useknout končetiny a zavézt na proklaté pohřebiště Smolnou.
****
Nedaleko vesnice, na místě zvaném Hyksovo peklo, stával mlýn. Každou noc sem přibíhala vlčice, v komoře svlékla kůži a změnila se v dívku. Jednou se tam nechal na noc zavřít vojenský vysloužilec. Ukryl se, a když zpozoroval, že se vlčice přeměnila, přibil její kůži na mlýnské kolo. Teprve pak dívku oslovil. Ta se nejprve sháněla po své vlčí kůži, ale když viděla, že už si ji nebude moci znovu navléknout, smířila se s osudem. Nakonec se za vysloužilce i provdala.

(Původ: Tuněchody - okr. Chrudim)

"Narozeniny"

12. února 2008 v 11:23 | Míša |  Úvodní slovo a jiná sdělení pro vás
Dnes je tomu právě rok a 9 hodin, co se objevil na této stránce první, úvodní článek. Ano, můj blog má narozeniny :,)
A... už nevím, o čem se dále rozepisovat. Přesto ještě něco by tu bylo. Opakuji prosbu právě z toho první ho příspěvku: prosím, pokud jste kdy zažili něco alespoň zdánlivě paranormálního, vybíhajícího z materialismu všedních dnů, nenechávejte si to pro sebe :,) Ghostsarewherever@seznam.cz

Burma Jones a Kreyson

6. února 2008 v 1:00 | Míša |  Hudba s upíří a vlkodlačí tématikou

Burma Jones

BURMA JONES-Vím,kdo tě nemá rád NEJDE TO?NEJDŘÍV SEM, vraťte se a zkuste to znova.
Česká plzeňská hudební pop-rocková skupina založená v roce 1991 bývalými spoluhráči Bohoušem Josefem a Václavem Křivancem. Dnes působí skupina ve složení Bohouš Josef (zpěv, kytara), Sváťa Němeček (baskytara), Honza Brabenec (klávesy), Pepa Štěpánek (kytara), Emil Frátrik (bicí) a Standa Amcha (perkuse).
V roce 1993 vydala Burma Jones debutové album Everybody's dancing s hitem Samba v kapkách deště, který se stal jednou z nejhranějších písní 1. poloviny 90. let. Skupina získala cenu Gramy '93 jako objev roku a zpěvák Bohouš Josef, který byl stejně jako i následující rok nominován na zpěváka roku, získal roli v české verzi muzikálu Jesus Christ Superstar. Mimo účinkování v dalších muzikálech vydal i své sólové album 2 v jednom (2001) a účinkoval s kapelou Děda Mládek Illegal Band. Jeho časové zaneprázdnění mělo za následek omezení činnosti Burmy Jones a její páté album Všechno má svůj čas až v roce 2006 pod hlavičkou Bohouš Josef & Burma Jones.
Diskografie: Everybody's dancing (1993), Římská 2 (1993), Burma Jones (1995), Invaze (1998), Všechno má svůj čas (2006).

Kreyson

Projekt "Kreyson" se začal realizovat v roce 1989.
Album "Anděl na útěku" vyšlo v roce 1990. Natáčelo se v Hannoveru, kde vznikla česká i anglická verze.
Hlavními tahouny skupiny byli Ladislav Křížek a Jaroslav Bartoň, který se ve velké míře podílel na tvorbě hudby.
Asi nejlepší písní od skupiny Kreyson je "Vzdálená", ve které měl právě prsty také Jarda Bartoň.
Kreyson se ukázal v plné parádě na své megatour s úžasnou scénou, kterou by jim leckdo záviděl.
Za album Anděl na útěku dostala skupina Kreyson zlatou desku.

Další album "Zlatej chlapec", bylo vydané Laďou Křížkem.
Jedná se o sólové album, které vyšlo v roce 1991 a opět dostalo zlatou desku.
Na tomto albu je k nalezení duet s Annou K. v písni "Kam jen jdou lásky mé" a píseň k seriálu "Dlouhá míle" od Karla Svobody.

V roce 1992 natočil Láďa Křížek s Kreysonem album "Křižáci", které se stalo opět zlatým.
Stejně jako k albu Anděl na útěku (Angel on the Run), se k albu Křižáci natočila anglická verze "Crusaders".
Toto album se dobře prodávalo i v Japonsku, jenomže kvůli velkým nákladům se turné po Japonských ostrovech nemohlo uskutečnit.

Dalším albem skupiny KREYSON je album z roku 1993 "Elixír života".
Toto album bylo poznamenáno narozením Láďových dvou synů, kde jim věnuje píseň "Nech si zdát".
Na albu si zahrál také hostující kytarista Petr Janda ze skupiny Olympic.

V témž roce vydává Láďa Křížek sólový projekt "Klíč k mé duši".
Na albu jsou k nalezení Láďovy největší hity z doby působení ve Vitalitu, Citronu a Kreysonu.

V roce 1994 přebírá Láďa Křížek, coby nejprodávanější rockový interpret po listopadu 1989, diamantovou desku za 400 000 ks prodaných nosičů.

Spolupráci s firmou Tommu records ukončil albem The Best of Láďa Křížek".

V roce 1995 vydává Láďa Křížek se skupinou KREYSON u vydavatelství Happy music poslední album pod názvem "Zákon džungle".
Tomuto albu se připravovala scé na strašně dlouho a byla nákladnější než všechny předchozí dohromady.

Co odhalily francouzské archivy o UFO? 3

4. února 2008 v 11:27 | Míša |  UFO
UFO u jezera Sove
18.6.1952 geolog André Frenel udělal sérii snímků UFO v blízkosti jezera Sove, ale tehdy mu takřka nikdo nevěřil. "Bylo kolem 18 hodiny, když jsem uviděl UFO. Nevím jeho průměr, nemohu říci, jak vysoko letěl. Podle mého názoru byl ve výšce od 3 do 8 km. Stihl jsem velmi rychle nasnímat čtyři snímky. Udělal jsem fotografie, a začal jsem pozorovat koráb v triedru - pozoroval jsem ho asi minutu. Podle mne, pokud byl ve výšce 3 km, tak letěl rychlostí asi 300 m/s. Pokud byl ve výšce 8 km, jeho rychlost byla větší a mohla dosahovat až 800 m/s. Žádný zvuk jsem neslyšel. Koráb měl oválný tvar. Dole ve středu se mi zdálo, že byla světlejší výduť, ale nejsem o tom přesvědčen. Předpokládám, že nad ním se velmi rychle otáčel rotor nebo jakýsi gyroskopický systém, což může vysvětlovat blikání, zachycení na snímcích."
Přistání v Trans-an-Provance
Hlavním svědkem byl 55 letý farmář. Na jeho farmě přistálo UFO. Vyprávění bylo zapsané policisty na místě události. Jeho pozornost upoutal slabý zvuk, jakoby slabé pískání. Obrátil se a viděl objekt, který byl přibližně ve výšce borovice na hranici pozemku. Neotáčel se, klesal. Když přistál, začal vydávat jiný hvizd, stálý a jednotónový. Potom se zdvihl nahoru a velmi rychle odletěl na severovýchod. Když stroj začal vzlétat, uviděl na jeho spodku čtyři mezery, odkud vycházel dým a nebo plameny. Když se odpoutal od země, zdvihl trochu prachu. V tom okamžiku se nacházel asi 30 metrů od objektu. Potom poodešel a viděl kruhovou stopu s průměrem asi dvou metrů. Na mnoha místech po obvodu se nacházely jakési stopy alebo otisky. Stroj vypadal jako dva spojené taléře. Byl asi 1,5 metru vysoký, olověné barvy. Na jeho obvodě v místě dotyku se nacházelo něco ve tvaru lepící pásky. Pod tím, když objekt vzlétl, viděl kruhové výstupky, asi přistávací opory. Taktéž viděl dva kruhy, které vypadaly jako obrysy otvorů. Dvě opory vystupovaly asi 20 cm z tělesa.
Vzorky půdy a rostlinstva byly odovzdány univerzitě v Toulouse, MECA, Národnímu institutu agronomického výzkumu a do jiných ústavů. Vědci zjistili, že půda byla vystavená silnému tlaku a značnému teplotnímu vlivu. Rostliny byly vystaveny biochemickým změnám, přičemž změny byly tím výraznější, čím blíže byly rostliny ke středu přistání. V listech bylo rozrušeno 30 až 50 % chlorofylu. Specialisté předpokládali, že je tu řeč o neznámém energetickém poli, a že výzkum stop plně potvrzuje vyprávění svědka.
Mini UFO v Nances
V tomto případě UFO uprostřed bílého dne objevil významný vědec - biolog, který si přál zůstat v anonymitě. V tento den bylo jeho vyprávění zapsané policií a odevzdané ufologům. 21.10.1982 biolog vyšel do sadu. V 12:35 hod. uviděl UFO, jež přiletělo k domu od jihovýchodu. Dráha letu byla taková, že UFO tak tak že nesedlo vědci na hlavu. Ale to se nestalo. Oválný objekt zůstal viset asi v metrové výšce nad zemí a zůstal v této poloze dost dlouho. Za tuto dobu biolog stihl dobře prohlédnout objekt, jež byl asi 80 cm silný a neměl víc, než 1 m v průměru. Spodní část vypadala jako vyrobená z vyleštěného kovu a vrchní část modravě zeleného neprůzračného skla. Asi v průběhu 20 minut UFO odletělo vertikálně vzhůru a ztratilo se z dohledu, jakoby ho vysálo do nebe. V tomto okamžiku všechny rostliny pod UFO se napřímily jakoby na skřipci, ale potom znovu opadly. Konce rostlin vyschly, jakoby pod vlivem silného elektrického pole.

Bela Lugosi (celkem 70 obrázků)

3. února 2008 v 11:04 | Míša |  GALERIE
"To die, to be really dead, that must be glorious." - Zemřít, být skutečně mrtvý, to musí být skvělé.
--Dracula--

Strážci nestvůr

2. února 2008 v 14:13 | Míša |  Démoni

Strážci nestvůr

V mlhavém 15. století se děly velmi podivné věci. Někdy i slunce zapadalo dřív, takže se nad krajinou rozhostila úplná tma, zjevovaly se příšery a divné bytosti. Někteří kněží, zajatí husity, se vysvobodili pomocí zázraků a čar. Probleskly také zprávy o žhnoucích plazech a netvorech, vylézajících z podzemí.
Noční krajinu měli křižovat "nelidé" z hlubin a rdousit osamělé chodce, sát jim krev. Bylo rozhodnuto se tomuto nebezpečí bránit. Vznikl zvláštní obranný řád, nepřátelé se na chvíli začínají sjednocovat. Co tehdy vlastně hrozilo? Zkáza válkami oslabeného lidstva? Nadvláda tajemných sil? Jedním z mecenášů obrany byl pravděpodobně i Zikmund, bratr Václava IV. Dochází ke vzniku obranných vojenských spolků, řádu Zeleného draka a Zlatého rouna (kříže či grálu). Tyto organizace naverbují nejotrlejší vojsko, aby se přeškolilo na svaté ochránce dobra. Krutost však v srdcích žoldáků zůstává, je schvalována jako potřebný nástroj boje. Nikdo neví, co jim bude na prokletých místech hrozit. Později se tato ochrana ještě zesílila a přebudovala. Mecenášem se stává král Jiří z Poděbrad a navazuje na své předchůdce. Čeho se vlastně všichni báli? Jestliže lidé kolem papeže měli k Zikmundovi výhrady, Jiříka Poděbradského už přímo nenáviděli, podle nich totiž proměnil Čechy v baštu kacířů! Této proměně přicházel vstříc další tajemný řád Zlaté růže. Obrana před podzemním nebezpečím začala ochabovat až v době baroka. A hned poté se vyrojily další zvěsti o průniku ďáblů mezi lidi! Zajímavé jsou jejich popisy - mělo se jednat o malé mužíky s velkýma očima, celé šedivé, s vousatými hlavami nepřirozeného tvaru i velikosti.

Kristýna Entová - KIKI =) (celkem 7 obrázků)

1. února 2008 v 11:11 | Míša |  GALERIE
Tato galerie je vyhrazena pro obrázky mé výše zmíněné kamarádky. Brzy by měl přibýt ještě zatím třetí obrázek.
Ps.: Hlásněte prosím v anketě, nejen ona je totiž na názor zvědavá :,)

Svět není černobílý!

1. února 2008 v 4:15 | Míša |  Citáty
"...mezi černou a bílou je mnoho odstínů šedi…"