Září 2007

Chlad

30. září 2007 v 16:43 | Míša |  Fotografie z různých zdrojů
Chlad
"Cítili jsme neobvykle chladné body v obýváku v dceřině domově. V domě nybyl žádný kouř nebo mlha. Fotili jsme digitálním fotoaparátem..."

Anděl světla

30. září 2007 v 16:42 | Míša |  Fotografie z různých zdrojů
Anděl světla
"Toto je foceno v mé ložnici před 15-ti lety. Už jsem nic takového neviděl/a, ale cítím přítomnost jeho i dalších. Nazývám ho "mým andělem."

Strašidlo na schodech

27. září 2007 v 14:54 | Míša |  Fotografie z různých zdrojů
Strašidlo na schodech
Tyto fotky jsou z domu, kde jsem nedávno pracoval. Jde o velmi staré 4- poschoďové místo. Jeho minulost sahá až do roku 1850..."

Svatební holubička

27. září 2007 v 14:53 | Míša |  Fotografie z různých zdrojů
Svatební holubička
"V září 1999, má babička zemřela. Strašně chtěla navštívit svatbu jednoho z mých bratranců, ale zemřela tři měsíce před ní. Zde má matka fotila digitálním fotoaparátem nevěstu, ženicha a mého dědečka. Nad dědou je cosi, co vypadá jako hrdlička. Říkala jsem si, že jde o odraz, ale nenašla jsem nic, co by ho zapříčinilo!"

Hnědá paní z Raynham Hall

25. září 2007 v 17:30 | Míša |  Fotografie z různých zdrojů
Hnědá paní z Raynham Hall
Toto je jeden z nejslavnějších snímků duchů vůbec. Vyfocen byl roku 1936. Je na něm "Hnědá paní", duch v Raynhamovi Hall v Anglii.

Hřbitov MT. THABOR CEMETERY

25. září 2007 v 17:30 | Míša |  Fotografie z různých zdrojů
Hřbitov MT. THABOR CEMETERY
Tyto dva snímky byly pořízeny a předloženy Johnem Cachelem, členem Ghost Research Society. Jsou z Mt. Thabor Cemetery poblíž Crystal Lake, Illinois ze začátku listopadu 1998. Během vyšetřování hřbitova používal John tepelné snímací zařízení. Našel několik míst, kde teplota vzduchu byla nižší než jinde a pořídil tyto snímky.

Fialová koule

24. září 2007 v 19:45 | Míša |  Fotografie z různých zdrojů
Fialová koule
"Vyfotila jsem to 19. 10. 2002 kolem 16:30-ti. Když jsem fotila, nic tam nebylo, ale potom jsem si doma všimla toho fialového my jsme dostali se domů já jsem všiml si purpurový nastoupit na hrobě. Fotila jsem to digitálním foťákem na hřbitově Boothill Graveyard.
Valerie Reynolds"

Duch sv. Davida?

24. září 2007 v 19:41 | Míša |  Fotografie z různých zdrojů
Duch sv. Davida?
Tato fotografie byla pořízena brzy odpoledne (mezi dvanáctou a třináctou hodinou 22. února 2006) fotoaparátem Sony DCR-PC120E PAL. Byl chladný, zamračený den a mraky zakrývaly slunce. Předchozí ani následující fotka již nic takového neobsahovala. Fotograf - Simon Eastop.

Tvář ducha?

23. září 2007 v 13:09 | Míša |  Fotografie z různých zdrojů
Tvář ducha?
"Jmenuji se Ron Southwell a rád bych znal váš názor na tuto fotografii. Fotil jsem novým digitálním fťákem, Olympus model FE 210, s novou xd paměťovou kartou. Focená je ze vzdálenosti pěti stop. V místnosti bylo jen málo světla z velkoplošné televize, která se nacházela asi 12 stop před sedačkou. Užil jsem blesk. Po shlédnutí fotky jsem objevil mužský obličej u ramene focené ženy. V místnosti jsem byl jen já, ona a má šestiměsíční sestra. Obličej se nepodobá nikomu, koho bych znal a nedokáži si ho vysvětlit."

Přátelský duch

23. září 2007 v 13:09 | Míša |  Fotografie z různých zdrojů
Přátelský duch
Tuto fotku pořídil cizinec telefonem Nokia 7250 v Eastwood City v Manille. V době focení nebylo nic viděno ani cítěno.

Smok

20. září 2007 v 21:12 | Míša |  Upíři
Smok
Bulhaři se domnívají, že Smok saje krávy; jest i ženám nebezpečný, proto nemají na poli spáti, aby jim nevysál mléka i s krví z prsou. Děti nehlídané Smok unáší do svého domu a pečlivě je krmí. Když dítě vyroste, stane se Smokem.

Obličej muže

20. září 2007 v 18:00 | Míša |  Fotografie z různých zdrojů
Obličej muže
Tuto fotografii pořídil Nick Gore. Focená byla roku 2004 a na snímku o něco později už obličej nebyl.
Nick Gore - E-mail

Duch z Brown Palace Hotel

20. září 2007 v 17:59 | Míša |  Příběhy z různých zdrojů
Duch z Brown Palace Hotel
"Žena s dcerou sledovaly Travel Channel speciál o místech v US, kde straší. Brown Palace Hotel byl jedním z nich. Jelikož jsme se v červnu chystali do Denveru, navrhla žena, že se tam můžeme podívat. Byl jsem skeptický a žertoval, že tam třeba vyfotíme světelnou kouli nebo tak.
Když jsme přijeli 19. června 2005 do Denveru, vyzvedl jsem auto z půjčovny a zjistil, kde Hotel je. Nakonec jsem tam šel já. Vyfotil jsem 3 obrázky vně a 12 uvnitř.
Při focení jsem si ničeho neobvyklého nevšimnul. Domů jsme se vrátili 22. června. Než jsem šel spát, stáhnul jsem z foťáku všechny fotky. Fotím foťákem Kodak Easy Share CX6445. Prohlíželi jsme si ty fotky a nedokážete si představit náš úžas, když jsme uviděli tu, kterou jsem vám poslal. Vůbec mě nenapadá, o co by mohlo jít. Lodě ve výloze za objektem nejsou zdeformované a nevěřím, že jde o odraz. Objekt z okna vyčuhuje i do rámu. Jediný závěr, ke kterému mohu dojít je, že to je DUCH!!! Nyní už věřím!
Pokud chcete, můžete mou fotografii zveřejnit na svých stránkách."
S pozdravem, Robert E. Brown
Robert Brown - E-mail
Pro více informací o Brown Palace Hotelu Click Here!

Vlad Drákula - Anketa

19. září 2007 v 19:29 | Míša |  Ankety
Mám takový problém. Tento muž je zmiňován v mnoha knihách, článcích či diskusích o upírech, jenže je tu pořád jedna neznámá. A upřímně, pro mě snad i větší než to, byl-li upírem. Jak jsem si tak ty výše zmíněné literární počiny četla, narazila jsem na krásnou řádku číslic. Nejdřív jsem se v Knize Nosferatu (a taky její části přepsané na internet) dočetla, že byl Vlad IV., hned v diskusi u toho článku (ale i jinde) se oháněli Vladem III., pak jsem se dostala k článku ve Světovém atlasu záhad, kde povýšil na Vlada V. a teď právě čtu internetový článek z časopisu Pevnost od Jenny Nowak, kde píše o Vladu II. Takže, který to teda byl?

Zářící pruh

19. září 2007 v 19:09 | Míša |  Fotografie z různých zdrojů
Zářící pruh
Achátový hřbitov (Agate Cemetery) blízko pstruhové zátoky (Trout Creek) v Michiganu. Fotografoval John Cachel, GRS (Ghosts Research Society) Patron Member, ke konci večera 4. června 1998. Na hřbitově nikdo nebyl a místo bylo půl míle vzdálené od silnice 1. třídy.

Hřbitovní koule

19. září 2007 v 19:09 | Míša |  Fotografie z různých zdrojů
Hřbitovní koule
Plovoucí koule v Mt. Thabor Cemetery, severní Illinois. Fotografoval Dale Kaczmarek v červnu 1998.

EVP - Elektronic Voice Phenomena

18. září 2007 v 17:11 | Míša |  EVP
EVP -Elektronic Voice Phenomena
Od té doby, co se zrodil Spiritismus ve druhém čtvrtletí 19. století, byli lidé fascinováni myšlenkou kontaktu s mrtvými. Brzké experimenty v tomto oboru na sebe nedaly dlouho čekat a obsahovaly fenomény jako různé seance, kde se komunikovalo přes vybraná média, rovněž pomocí automatického psaní, užívání spiritistické tabulky aj.
Vynálezce Thomas Edison předpověděl, že svět mrtvých bude usilovat o kontakt s naším světem a že naše technika bude schopná zaznamenat v budoucnu tyto jevy (1928). Tato teorie byla potvrzena roku 1959, kdy bylo EVP objeveno švédským mistrem Friedrichem Jurgensonem. Když si přehrával svou živou nahrávku zpěvu ptáků, jasně slyšel v pozadí zastřené, ale inteligentní hlasy, které mu něco sdělovaly. Tento fenomén byl následně objeven německým parapsychologem Hansem Benderem a lotyšským psychologem Konstantinem Raudivem. V roce 1971 byla vydána publikace od Raudiva pojednávající o jeho výzkumech. EVP bylo často označováno jako "Raudivovy hlasy."

EVP je zkratka pro anglický výraz "Elektronic Voice Phenomena", což by se dalo přeložit jako Fenomén elektronického hlasu. Týká se hlasů zachycených na různých nahrávacích médiích, které nepatří žádné rozhlasové stanici, ani staré nahrávce. Bývají často útržkovité, náhodně se objevující. Je to způsob posmrtné komunikace s druhým světem.

ITC značí "Instrumental TransCommunication", což je novější termín, pod kterým se skrývají všechny formy těchto neočekávaných hlasů, fotografií, ale i videa záznamů, které jsou zahrnuty do této technologie, včetně již zmíněné EVP. Komunikace je tedy možná skrz elektronické přístroje, jako jsou videa, televize, kamery, foťáky, počítače (ale i jiným způsobem...).

Mnoho hypotéz se snaží vysvětlit tyto fenomény, jedna z nich se zdá být nejefektivnější v odpovědích a nazývá se "Věčná". Tato hypotéza se domnívá, že jsme nefyzické bytosti, které jsou schopny existovat ve fyzických aspektech skutečnosti kvůli našemu fyzickému tělu, ale když naše fyzické tělo zemře, naše Já změní úhel pohledu směrem k nefyzické realitě. Ve skutečnosti existujeme před a po našem současném životě. Nejnovější hypotéza podporuje použití EVP a domnívá se, že tyto vzkazy jsou, vskutku, původně nehmotné a že tato hypotéza je v podstatě správná. Je to cílem EVP nalézt způsob zlepšit příjem těchto vzkazů a lépe porozumět původnímu významu.
Nyní je tento fenomén předmětem výzkumu, který má přinést důkazy o komunikaci se zesnulými z druhé strany...
Jak na to?
Zařízení k nahrávání nemusí být nutně drahé, nebo složité k příjmu EVP. Tak jako v mnoha oborech, někteří lidé mají lepší předpoklady pro zachytávání těchto hlasů, než jiní. S notnou dávkou trpělivosti, vytrvalosti a dobrou poslechovou technikou byste měli být schopni nahrát a uslyšet EVP vzkazy.

Nahrané hlasy mohou být velmi tiché a jsou často nesrozumitelné, alespoň na první poslech. Mnoho experimentátorů říká, že museli rozvinout své poslechové schopnosti, tzv. naladit své uši na tyto zvuky, aby je byli schopni rozeznat od rušivých zvuků v pozadí. Hlasy mohou být často rozpoznány jako mužské i ženské, dětské i stařecké. Vzkazy většinou trvají dvě sekundy i méně a obsahují dvě až čtyři slova. Slova mohou být vyřčena velmi rychle a tyto jsou často průkazným jevem EVP.

K základnímu vybavení pro nahrávání patří:

- Magnetofon k nahrávání: EVP lze nahrávat na všechny typy médií. Ať už zvolíte již zmíněný magnetofon, CD, DVD, nebo pevný disk počítače. Podmínkou je mikrofon, ať už zabudovaný, nebo externí (podle zkušeností je lepší druhá možnost). Pohodlnější je užití magnetofonu s mechanickou kontrolou stopy a počítadlem, který nám umožní snáze přehrávat opakovanou stopu. Nejlepší je propojení s PC, kde můžete pomocí různých programů odfiltrovat rušivé zvuky a jinak upravovat.

- Pásek, na který budete nahrávat. Vyberte nějaký s vyšší citlivostí, raději s delším záznamem.

- Sluchátka. Jelikož nahrané zvuky jsou často slabé, mnoho z nich můžete přeslechnout, jestliže nepoužíváte sluchátka. Nejvhodnější jsou tzv. klapky na uši, které přikryjou celé ucho.

- Video kamera, nebo web kamera je už pro náročnější badatele a není pro začátek nutná. S kamerou je možno zachytit obrysy postav, tváře, nebo jiné výjevy a z těch pak udělat fotografie.

Trocha evokace
Nahrávat můžete v kteroukoliv dobu denní, či noční. V začátku je dobré nahrávat v pravidelný čas a na určeném místě. Touto pravidelností se tyto bytosti na druhé straně učí, kdy budete nahrávat. Po prvním úspěšném spojení mezi vámi a těmi druhými budete už schopni přijmout EVP v kteroukoli dobu a na kterémkoli místě.
Pokuste se najít místo, které je tiché a nikým nerušené. Zvuky v pozadí (které přicházejí zvenku) jsou normální, ale je důležité, že jste mimo ně a měli byste být schopni rozeznat na nahrávce, které jsou přírodní a které patří do EVP. Zpočátku nahrávejte krátké pasáže (pouze tři až pět minut) tak, abyste měli dostatek času si poslechnout pásek velmi pozorně.

Projevte se během EVP sezení. Mnoho experimentátorů začíná s krátkou modlitbou, přivítáním přátel na druhé straně a přáním, aby se zúčastnili experimentu. Můžete připojit také jméno toho, s kým chcete komunikovat. Shledáte, že hlasy budou přicházet častěji, jakmile zapnete nahrávání. Můžete také vznést dotaz a nechte dostatečnou dobu na nahrávání. Jen připomínám, ža tyto dotazy by měly být nahrány s dostatečně velkou mezerou.

Někteří badatelé jdou ještě dál a pozvou na schůzku den předem bytosti, s kterými se chtějí spojit, během modlitby, či meditace. Využívají dobu výhradně po setmění a napomáhají kontaktům všemi možnými způsoby, např. napsáním otázky na bytosti již zmíněný den předem. Tímto je vyzvete, aby si dotaz přečetli a dali vám odpověď.

Při nahrávání vytvořte v pozadí nějaký hluk. Zapněte větrák, rozladěné rádio či tekoucí vodu. Toto vám lépe pomůže analyzovat zvuky, které hledáte. Použijete-li digitální rekordér, nemusíte zajišťovat dodatečný hluk v pozadí.
Upozornění
Jsem si jist, že většina z vás, kteří toto čtete, jste viděli film White Noise (Hlas smrti). Příběh je smyšlený, ale podklad pravdivý.
Všichni, kteří chtějí experimentovat ve fenoménu EVP, by měli zvážit rizika, která z toho plynou. Jsou stejná, jako byste vyvolávali duchy. Můžete se stát posedlými, či nástrojem zlých bytostí.
Pokud vás to přeci jen neodradí, měli byste vědět, že mnoho vzkazů jsou výhružného charakteru a chce to pevnou osobnost, která se jen tak něčeho nezalekne.

"Kostlivec"

18. září 2007 v 15:54 | Míša |  Fotografie z různých zdrojů
"Kostlivec"
Tuto fotografie vyfotil Christophe DiCesare, který byl student na Geneseo State University v New Yorku, roku 1985. Ducha nazýval "Tommy", podle chlapce, který se tam kdysi oběsil. V pokoji se děly i jiné věci.. Jednoho večera Christophe spatřil velmi živé zjevení mladíka v pruhované ragbyové košili. často se tam přesouvaly věci a určitá místa byla velmi chladná. Tato fotografie je zvětšená a ukazuje "kostlivce" vpravo od muže na plakátu (je na něm Bill Rodgers , čtyřnásobný vítěz New York City a Boston Maratónu). Toto je jen jedna z mnoha takových fotek, kde se neukazuje žádná postava, ale jen kostra! Můžete zde zřetelně vidět žebra, páteř i pánev! Je to foceno 35MM fotoaparátem.

Ektoplazma

18. září 2007 v 15:53 | Míša |  Fotografie z různých zdrojů
Ektoplazma
Tato fotografie byla vyfocena v roce 1959 v severní Damen Ave. Je na ní skutečná dívka stojící na schodech a divná mlha - stejná mlha také jakoby vychází z (nebo do) oblasti dívčina žaludku. Nějaké části jsou průsvitné zatímco jiné se zdají matné. Může se jednat o fotografii ektoplazmy produkované žijící osobou. Ztělesnění myšlenky.
Má pozn.: Nedávno jsem dočetla knihu o upírech. Mimo jiné se zabývala i těmi astrálními. Psalo se v ní, že se tyto bytosti na své oběti napojují jakýmisi "úponky". Tak mě napadlo, co když jde o takovou bytost?

Mniši v Hull House

17. září 2007 v 18:22 | Míša |  Fotografie z různých zdrojů
Mniši v Hull House
Černobílý infračervený snímek vyfotografoval Dale Kaczmarek v Hull Hous v centru Chicaga, Illinois v listopadu 1980. Tady je zvětšenina vnitřního schodiště tohoto nejstrašidelnějšího domu v Chicagu. Při focení byly schody prázdné, ale po vyvolání se tam "objevili" čtyři zřetelní temní mniši. Jeden, přímo uprostřed, se zdá být oblečen do mnišského hábitu s rukama spojenýma v modlitbě. Další dva jsou vlevo od něj jeden je vpravo opírající se o zábradlí. Zdá se, že nemá hlavu!