Nemrtví

21. března 2007 v 17:15 | Míša |  Upíři
Nemrtví
Čili upíři jsou tu s námi již od nepanšti. Lze je najít na všech kontinentech, ve všech kulturách. Ať už pod názvy všem jistě známými jako např. Upír, Nemrtví, vampír či vampýr, tak i pod názvy neobvyklejšími jako např. Broxa, Strigama, Lamie, a mnohými dalšími. a Zmínky o nemrtvých můžeme najít krom jiné i ve starém zákoně:
Izajáš 26, 19: h
Tvoji mrtví obživnou, má mrtvá těla vtanou! Probuďte se, plesejte, kdo přebýváte v prachu! Vždyť... ...porazíš i zemi stínů.
Dále pak:
Daniel 12, 2: o
Mnozí z těch, kteří spí v prachu země, procitnou; jedni k životu věčnému, druzí k pohaně a věčné hrůze.
A do třetice z nového:
1. list korintský 15, 35 - 52: o
... Hle, odhalím vám tajemství: Ne všichni zemřeme, ale všichni budeme proměněni, naráz, v okamžiku, až senaposled ozve zvuk polnice (starý druh trubky, či trumpety,...). Až zazní, mrtví budou vzkříšeni k nepomíjitelnosti a my živí budeme proměněni.
Ani Egypt není pozadu:
Kniha jeskyní: o
Mrtví, kteří byli zatraceni, musí přebývat ve věčné tmě; "Nevidí paprsky slunečního boha a neslyší jeho hlas;jsou v temnotě."
Pozastavme se na chvíli pouhou u úryvků ze starého zákona. Je velmi neobvyklé číst na jeho řádcích o tom, že naše těla nám budou po smrti stále k užitku. Vždyť, nesmrtelná je jen naše duše; i přesto je vše řečeno naprosto zřetelně.
Ovšem ani dnešní doba nezůstává pozadu:
4.4. 2005 Útulek - SOS život pro koně:
Kůň, který byl svému majiteli odebrán z důvodu špatného zacházení, měl krom jiných zranění i pokousaný krk. Dosud nebylo zjištěno, kdo toto zranění způsobil.
I když tento příběh může, ale i nemusí mít s nemrtvými něco společného, o dalším příběhu nelze pochybovat bez toho, aby byly zpochybněny policejní zprávy, jasné důkazy (jako např. mrtvý s dírou na krku) a nakonec i výpovědi očitých svědků (tj. cca celé patro nemocnice):
Seriál Věřte - nevěřte:
"Jako doktorka pracuji už dlouho, ale případ, jako byl tenhle jsem ještě neviděla! Tehdy, když k nám přivezli pana X(jméno neznám, poroto budeme pacienta označovat takto), nikdo nedoufal, že přežije. Byl v příšerném stavu. I přesto se postupem času jeho stav začal pozoruhodně zlepšovat. Ale stále byl velmi kritický. Jednou večer, když jsem šla kolem jeho pokoje, jsem odtamtud uslyšela hlasy.nakoukla jsem dovnitř a uviděla u jeho postele čtyři osoby v černém. Bylo už docela pozdě a nějak mi nebylo jasné, jak se dostaly dovnitř. Ale protože pan X mohl kdykoliv zemřít, jen jsem je upozornila, aby příště přišli v návštěvních hodinách a šla jsem dál. Ráno už byly pryč. Nejspíš si umíte představit, jaké to bylo překvapení, když pan X najednou vyšel z koupelny. Okamžitě jsem zavolala sestru, aby ho uložila zpátky do postele. Zkontrolovala jsem ho a šla se podívat do koupelny. On mě ale chytil za ruku a řekl mi, ať tam nechodím měla jsem docela strach a tak jsem raději poslechla. Od té doby mě koupelna nenechala chvíli klidnou, prostě jsem se tam musela podívat! Jednou , když jsem si myslela, že spí, jsem to opět zkusila. Opatrně jsem otvírala dveře, když se z ničeho nic objevil za mnou a prudce zabouchl. Raděj sem ho uložila a šla pryč. Až jednou večer jsem konečně dostala nápad, jak se tam dostat. Řekla jsem doktorovi, že má pana X odvést na rentgen. Společně jsme ho posadili na vozík a doktor ho odvezl. Hned jsem zamířila do koupelny. Nemohla jsem věřit vlastním očím,všude byla krev a roztrhané transfůzní sáčky! Vyběhla jsem z pokoje a chtěla zavolat policii. Jenže mě "zarazil" doktor. Seděl na vozíku s prokouslou krční tepnou. A za ním šel pan X. Začala jsem volat o pomoc, když se na nevrhl. Bránila jsem se, jak jsem mohla. Naštěstí přišel hlídač od vchodu, nejspíš mě slyšel křičet, a po krátké bitce vyhodil pana X z okna. Přivolaná policie, poté co vyslechla svědky, začala hledat tělo, jenže to se nikdy nenašlo!"(není to psané přesně podle seriálu, děj však zůstává stejný)
Je téměř nemožné aby člověk, kterému ještě nedávno doktoři nedávali nejmenší naději dokázal zabít zdravého doktora a přežít pád z druhého (možná i vyššího, nižšího však nikoli) patra. Proto je teorie o vyšinutém muži předem zavržena. A v tom případě je jediná možnost , že ...
I na internetu se to "upíry" jen hemží.
Nějaké odkazy:
Podívejte se na to takhle: NEMÁME ŽÁDNÉ PŘESVĚTŠIVÉ DŮKAZY, ŽE UPÍŘI EXISTUJÍ, ale, na druhou stranu, MÁME NĚJAKÉ PŘESVĚDŠIVÉ DŮKAZY O TOM, ŽE NEEXISTUJÍ?!
--------------------------------------------------------------------
Můj komentář: O tom z útulku pochybuji, že to má cokoli s upíry společného, oproti tomu příběh z Věřte - nevěřte v seriálu skutečně za pravdivý označen byl!

ZDROJE:
Text - Tento článek jsem měla delší dobu v počítači. Už si nepamatuji, kdo je jeho autorem, ale pokud to víte Vy, budu jen vděčná, když mi to povíte.
Obrázky - www.google.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Míša Míša | E-mail | Web | 5. dubna 2008 v 11:21 | Reagovat

Odkazy nefungují, jen ten poslkední!

2 Nikol Nikol | E-mail | 26. dubna 2010 v 18:22 | Reagovat

tak jestli to z věřte něvěřte je pravda tak se vesvém přesvědčení utvrzuji čím dál víc

3 Míša Míša | 27. dubna 2010 v 11:59 | Reagovat

[2]:
Oni tvrdili, že jde o pravdu. Onehdá to na Primě opakovali, určitě to jde někde stáhnout.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama