Ma Hsiang zbavuje Hangchow krys

20. března 2007 v 14:33 | Míša |  Krysaři

Ma Hsiang zbavuje Hangchow krys

Čína

Ha Hsiang, známější jako Ma Tzu-jan, byl rodák z Hangchow a stal se kouzelníkem v té oblasti.
Duchovní Ma Chih jím byl tak zaujat, že mu řekl: "Šťastnou náhodou máme stejné příjmení. Nechcete se mnou vstoupit do pouta bratrství?"
Setkali se znovu na hostině, Ma Chih žádal o ukázání nějakých menších kouzel. Tak Hsiang umístil porcelánovou mísu na svou rohož, naplnil ji zeminou a zasadil do ní semeno melounu. Za chvíli byla melounová rostlina rozprostřena v každém směru a vyrostly z ní kvěy a ovoce. To bylo sezbíráno a podáno ostatním, kteří tvrdili, že je to mnohem lepší, než obyčejné melouny.
Pokračoval vytažením mnoha mincí ze všech částí svého těla odshora dolů ke svým punčochám. Byly hozeny na zem a zdálo se, že jde o pravé měděné mince. Pak je nahrnul do studny a pronesl kouzlo, načež všechny, jedna po druhé, vzlétly. Pochvíli znovu zmizely.
Ma Chih si všiml, že je město zamořené krysami. Tak Hsiang napsal kouzelné noty a vybral někoho, kdo to s ním u jižní zdi zahraje. Pak bubnoval na mísu párem hůlek a druhý hrál na dlouhou píšťalku. Najednou se zjevila armáda krys, pod mocí kouzla utíkaly nahoru a krčící se tam zastavily. Hsiang zavolal jednu z krys, větší než zbytek, ke stupínku, na ktém seděl, a oslovil ji: "Vy malá chlupatá zvířata pojídáte naše obilí. Proč si musíte hrabat vaše průchody ve zdích a hlodat díry v našich domech a ve dne v noci obtěžovat Jeho Excelenci? Mám pro vás povzbudivou nabídku. Nevyhladím vás, ale váš vůdce vás musí na oplátku odvést z tohoto města."
Velká krysa pak odešla a všechny pak udělaly pohnutek, vyjadřující lítost nad jejich vinu. Poté se znovu zformovali a vyšly ven městskou bránou v nekonečném proudu. Od té doby bylo město zcela osvobozeno od krys.
  • Zdroj: Lionel Giles, A Gallery of Chinese Immortals: Selected Biographies, přeloženo z čínských zdrojů (Londýn: John Murray, 1948), stránky 117 - 119. Žádné označení copyrightu. Giles nazývá tuto část jednoduše "Ma Hsiang."
  • Ma Hsiang prý žil během T'angovi Dynastyje (618 - 907).

ZDROJE:
Překlad - Můj vlastní ©
Obrázek - www.google.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama