Paranormální: Živý sen

19. února 2007 v 14:22 | Míša |  Paranormální na Novinkách.cz
Paranormální: Živý sen
Na lavičce uprostřed parku seděla mladá dívka. Oblečena v květovanou sukni a s mašlí ve stylu hippie ve vlasech. Usmívala se na něj. Chtěl jít blíž, bohužel to nešlo. Přesto ji upřeně sledoval. Uchopila svou pletenou tašku, která až do tohoto okamžiku ležela vedle ní. Vytáhla z ní malou, plochou věc. I přes vzdálenost, která je dělila, poznal kreditní kartu v plastikovém obalu lesknoucím se na slunci. Uchopila kreditku do pravé ruky. Zvedla ji nad hlavu. Levou rukou si položila tašku do klína a pustila její popruh. Pak uvolněnou paži zvedla také do výše. Ukazováčkem levé se několikrát dotkla karty, jakoby chtěla něco naznačit. Pak ruce spustila. Vzala svou tašku, přehodila si ji přes rameno, vstala z lavičky. Ještě dříve než spěšným krokem odešla, upustila kartu i s obalem do štěrbiny mezi dřevěným sedadlem a opěrátkem.
Probudil se, bylo ráno. Byl to zvláštní sen. Trochu jako reklama na banku, pousmál se. Je sobota, je jaro. Je čas se trochu rozveselit.
Přítelkyně přišla na oběd jako vždy se zpožděním. Čekal na ni už čtvrt hodiny. Šli spolu do restaurace, kde si dali dobré jídlo. I když pak chtěl i s ní jít domů, ženský faktor si prosadil procházku. Že prý je po obědě zdravá.
Koupili si zmrzlinu a usedli na lavičku v parku nedaleko jezírka s lekníny. Konečně se mu podařilo ji přesvědčit, že jít domů zase nebyl tak špatný nápad. Zrovna, když ale chtěli vstát a odejít, kdoví odkud se přihnal veliký pes. Měl sice košík, ale ne vodítko a přítelkyně se tak vyděsila, že vyskočila na lavičku a tvrdošíjně odmítala slézt. Pes začal náhubkem prudce dorážet na jeho nohy. Prudce vstal a přitom narazil hýžděmi do spodní části opěradla. Odření bylo bolestivé a vztek na psa nezměrný. Prudce ho popadnul za obojek. To už si pro svého miláčka utíkal majitel. Převzal ho s mnohými omluvami. "Pojď, tady už nebudu," řekl přítelkyni. Ta, když se ujistila, že ji nehrozí žádné další nebezpečí, slezla s lavičky, uchopila svého zachránce za ruku a společně s ním kráčela do bezpečnějších míst.
Ušli jen pár metrů. Na křižovatce dvou chodníků zabočila do směru proti nim jiná dvojice. Mladík v kostkované košili si vedl dívku. Vypadala přesně stejně jako ta ze snu. Cosi mu problesklo hlavou. Otočil se. Šel prudkým krokem zpět k lavičce. Pod štěrbinou ležela jeho peněženka. Měl v ní peníze, doklady a samozřejmě i kreditní kartu. Vypadla, když musel vstát kvůli zdivočelému psu. Náraz do opěradla mu roztrhl zadní kapsu kalhot. Všiml si toho až teď.
Sebral peněženku, šel už pomaleji směrem k přítelkyni, která zůstala na cestě. Když dnes již podruhé míjel onu dvojici, dívka v květovaných šatech a mašlí ve vlasech se na něj zeširoka usmála. Její úsměv mu v tu chvíli připadal známý.
Varování ze snů. Jsou skutečností, nebo jen výplodem naší fantazie? Tento příběh se skutečně stal, byť od něj už uplynuly téměř dva roky. Snění je procesem, kdy se podle moderní psychologie setkává naše vědomí s freudovským podvědomím. Těžko říct, co vše může vzniknout z jejich zkratu. Ale možná nám to někdy může být i užitečné.
Vojtěch Bednář (aveius@seznam.cz) - 29.7.1999
Autor je novinář na volné noze. Jeho archiv článků najdete na adrese http://vojtech.hyperlink.cz.

ZDROJ:

Text - Novinky.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama