Paranormální: Yetti

17. února 2007 v 16:28 | Míša |  Paranormální na Novinkách.cz
Paranormální: Yetti
Protože dnešní paranormální příběh pojednává o osobě, která je ve svém oboru a koneckonců i na veřejnosti poměrně známá, chtěl bych upozornit chronické "emailisty" a vyšetřovatele paranormálna, že tentokrát jim kontakt na hlavního aktéra ani jeho skutečnou identitu opravdu neposkytnu. Díky za pochopení.
-------
Pan Richard je majitelem malého projektového studia. Z téměř ničeho se však vyšplhal mezi to, co lze nazvat elitou. Má čtyři zaměstnance, poměrně hodně zakázek a práce, a tudíž i málo času. Je pragmatik, v životě by nevěřil na to, co nazýváme paranormálními jevy. Přesto (nebo možná právě proto) se s jedním paranormálním jevem letos v květnu setkal.
Každý pracovní den ve firmě pana Richarda začíná setkáním všech pracovníků u šálku kávy. Několik desítek minut rozebírají situaci, práci, přidělují se úkoly a vůbec se zpracovává běžná zaměstnanecká agenda, provádí brainstorming a podobné věci.
Ten den byl v mnohém výjimečný. Dokončoval se velký projekt za hodně peněz pro externího zadavatele. Bylo úterý a pan Richard učinil svým zaměstnancům velkorysou nabídku. Když dokončí veškerou práci v požadované kvalitě ještě týž den a zakázku vyexpedují, dostanou finanční prémii a do konce týdne nemusejí přijít do práce.
Nabídka zapůsobila jako stopadesátioktanový benzín v motoru žigulíku. Už o několik minut později žila celá kancelář a přilehlý ateliér tvořivou prací v přímo šíleném tempu. Okolo poledne nastaly veliké problémy.
Jedna část zakázky, která byla realizována již o týden dříve, se ukázala být vadnou. Všechno se muselo opravit, přepracovat, zkontrolovat a v návaznosti na ostatní části znovu od začátku přezkoušet. Zdržení, které vzniklo, bylo asi čtyřhodinové.
Proto se ve tři odpoledne konala krátká akční porada. Pan Richard se nechtěl vzdát svého slova, a tak přislíbil, že všechny nabízené výhody jsou v platnosti, pokud zaměstnanci zůstanou v práci do večera a zakázku přece jen dokončí. Pak se "jelo" dál. Asi v devět hodin večer se vše již blížilo úspěšnému závěru. Hlavní část projektu byla hotova, zbývalo vyřešit několik desítek více či méně marginálních problémů. Šílené tempo neochabovalo, ačkoliv na všechny již začínala doléhat únava.
Asi v jedenáct hodin pan Richard řekl, že se musí alespoň chvilku prospat. Natáhnul se v zasedací místnosti na gauč a řekl podřízeným, aby ho vzbudili, až bude všechno hotovo nebo kdyby nastaly další problémy. Ihned poté usnul.
Probudil ho vedoucí projektu, který mu zatřepal ramenem. Podíval se na hodinky. Bylo půl třetí ráno. Vedoucí říkal, že projekt je dokončen a že potřebuje už jen zkontrolovat ředitelem, pak můžou jít všichni domů. Pan Richard se otočil na gauči tak, aby mohl vstát. Přesně v ten okamžik vedoucí asi o metr odskočil.
Pan Richard se ho koktavě zeptal, co se děje. To už ale vedoucí zařval na další zaměstnance, přiběhli během několika sekund. Všichni zírali na svého šéfa. Pak se kdosi zeptal, co se mu stalo.
Pan Richard nechápal. Vždyť jen několik hodin spal na gauči. Vůbec mu nedocházelo, proč jsou ostatní lidé v místnosti tak vyděšeni. Nakonec mu někdo přistrčil zrcadlo.
Z celé jeho tváře vyrůstaly několik centimetrů dlouhé vousy, spíše by bylo přesnější říci srst. Totéž platilo i pro jeho ruce a nohy. Nehty pana Richarda byly také nepřirozeně dlouhé. Jakýkoliv pohyb mu ještě nekolik minut způsoboval palčivou bolest.
Jeden ze zaměstnanců se zeptal, zda má zavolat lékařskou pomoc. Pan Richard to odmítl. V rychlosti zkontroloval projekt, propustil všechny domů a sám nasedl do svého auta. Cestou z kanceláře domů (což je asi půl hodiny) mu srst z obličeje začala opadávat.
Domů dorazil na sedadle, vystlaném dlouhými hnědými chlupy. Když se umyl, oholil si celé tělo a ostříhal si nehty, vypadal jako dříve. A vypadá tak pořád. Netuší, co způsobilo tu noční změnu, ale o kanadský žertík jít nemohlo.
-------
Vojtěch Bednář (aveius@seznam.cz) - 13.6.2001
Autor je novinář na volné noze. Jeho archiv článků najdete na adrese http://vojtech.hyperlink.cz.

ZDROJ:
Text - Novinky.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama