Paranormální: Vznášedlo

19. února 2007 v 14:27 | Míša |  Paranormální na Novinkách.cz
Paranormální: Vznášedlo
Pan Jaromír Libner je obyčejný malý podnikatel v obyčejném malém městě. Se svou ženou žije v paneláku a do obchodu, který má asi tři kilometry od domova, denně dojíždí. Když se koncem dubna letošního roku srazil s paranormálním jevem, připadal si jako v jiném světě. A to ačkoliv byl prokazatelně v tom našem.
-------
Všechno začalo jedním obyčejným zaspáním. Když žijete v denním režimu, který se více méně nemění, časem si zvyknete dělat některé věci automaticky. Tak například ráno vstát, umýt se, koupit noviny, odjet do práce. Ten den ale pan Jaromír zaspal. Není důležité proč, ale že je ráno, si uvědomil asi o půl hodiny později, než měl. Nejdříve si hlasitě zanadával, pak vyskočil z postele. Bleskově vykonal všechny důležité ranní "rituály", vypil kafe z překapávače a vyběhl z bytu.
Výtah nejezdil, a tak pan Jaromír musel utíkat šest podlaží až dolů pěšky. Měl k tomu důvod. Žáden ze dvou zaměstnanců jeho firmy totiž neměl klíč k obchodu ani k dílně a nechat je ráno stát před vlastní zavřenou prací mu jako správnému šéfovi připadalo trochu hloupé a netaktní.
Auto pana Jaromíra, pár let stará Felície, stálo na svém místě přímo pod lampou kousek od vchodu. Její majitel právě zasunul klíčky do dveří, ty se po otočení poslušně otevřely. Pan Jaromír nastoupil do vozu, a v tom okamžiku mu připadalo něco zvláštní.
Bylo to, jako by byl opilý, ale to on nebyl. Auto se přesně v okamžiku, kdy dosednul do sedadla, silně zhouplo. Ne tak, jako se prohne každé vozidlo, když si do něj sednete. Bylo to velmi silné zhoupnutí, řádově o desítku centimetrů. Pan Jaromír zpozorněl.
Protože ale spěchal a doufal, že autu nic není, stáhnul ruční brzdu a nastartoval. Reflexivní spojka, rychlost, přidání plynu… a nic. Felície se ani nepohnula. Motor skučel, auto jemně vibrovalo, ale stále zůstávalo na stejném místě. Panu Jaromírovi přejel po zádech studený pot.
Vystoupil z vozu, aby zjistil, co se stalo. Co viděl, mu vzalo dech. Felície nestála na vozovce, ale vznášela se asi deset centimetrů nad povrchem ulice. Pohupovala se na neviditelném a také nepochopitelném polštáři tvořeném tajemnou silou. Když Jaromír do auta znovu nastoupil, pokleslo, snad jeho tíhou koly jen kousíček nad zem, ale stále bylo ve vzduchu. Kola se po nastartování volně protáčela, přední nápravou šlo otáčet bez jakéhokoliv odporu. Byla to velice zvláštní situace a Jaromír byl na ni naprosto nepřipraven.
Asi po pěti minutách experimentování se vznášejícím se autem se jeho majitel rozhodl to, co se stalo, ukázat manželce. Zavřel své nové a nechtěné vznášedlo, otočil se a šel zpátky domů. V tom okamžiku se za jeho zády ozvalo hlasité žuchnutí.
Felicie stála všemi koly na zemi, tak jak se na osobní vozidlo sluší a patří. Nechala se otevřít, dokonce se dalo rozjet. Prostě se chovala tak, jak se auto chovat má.
Od té doby se panu Jaromírovi nic podobného nestalo. Denně jezdí do práce a denně kontroluje, zda se jeho auto nevznáší nad ulicí. Nevznáší. Třeba ho jen bolela kola a chtělo si odpočinout. Kdo ví.
-------
Vojtěch Bednář (aveius@seznam.cz) - 23.5.2001
Autor je novinář na volné noze. Jeho archiv článků najdete na adrese http://vojtech.hyperlink.cz.

ZDROJ:

Text - Novinky.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama