Paranormální: Volání ze tmy

19. února 2007 v 14:30 | Míša |  Paranormální na Novinkách.cz
Paranormální: Volání ze tmy
Dnešní příběh se stal poměrně dávno, v roce 1986. Pan inženýr František Šterclovský tehdy pracoval jako konzultant při sanaci starých důlních děl. Byl emigrant a v nové vlasti, kterou se pro něho stala Anglie, se teprve snažil o vybudování profesionální pozice.
Přibližně od konce června pracoval tým, v němž byl i náš hrdina na posouzení starých důlních děl v severní Anglii. Mělo se stavět nové sídliště a součástí jeho budování bylo i zhodnocení a sanace štol, které nebyly nikdy pořádně zmapovány a o kterých se vědělo pouze to, že v dané lokalitě opravdu existují. V průběhu zhruba desátého dne oznámili dělníci, kteří stavěli příjezdovou cestu, nález nové štoly. Při výkopových pracích se prostě propadla země a pod vrstvou krycí hlíny zela snad několik desítek metrů hluboká propast.
Tým dorazil na místo asi hodinu po ohlášení. Krátce nato byla do štoly spuštěna malá kamera, aby výzkumníci nahoře získali alespoň přibližnou představu o tom, s čím se vlastně setkali. Sonda v hloubce objevila pozůstatky chodeb, snad z devatenáctého století.
Práce na silnici byly pochopitelně okamžitě přerušeny. Pan František a dva další pracovníci zůstali na místě, aby se s pomocí sondy pokusili zjistit další informace o nalezeném díle. Pak se stalo něco zvláštního.
Mikrofon, který byl součástí aparatury, spuštěné na laně do inkriminované díry, začal zachytávat podezřelý zvuk. První reakce všech přítomných samozřejmě byla, že se vyděsili, zda do štoly někdo nespadl. To bylo ovšem vyloučeno. Celý prostor byl ihned po objevení ohraničen, nablízku bylo neustále několik lidí a práce na silnici ustaly. Nikdo si navíc nepamatoval, že by se v okolí pohybovalo jakékoliv zvíře.
Celé desítky minut poslouchali muži zvláštní zvuky ozývající se tam dole, v hloubce kolem deseti metrů. Bylo to něco jako skřípění, navíc provázené velmi tlumenými údery. V každém případě se nejednalo o přirozený zvuk ani o průnik z povrchu. Pak nastala změna.
Z kulisy zvláštních zvuků začaly vystupovat lidské hlasy. Byly nejméně dva a hovořily spolu tlumeně a artikulovaně jazykem, který nikdo z přítomných nikdy dříve neslyšel. Toto úžasné zvukové divadlo trvalo dalších nejméně deset minut. Pak se ozvala silnější rána a všechny zvuky náhle ustaly.
Druhý den dorazil tým, který měl objevenou štolu podrobněji prozkoumat. Bylo použito několik modernějších sond, které na jejím dně neobjevily nic zajímavého. Žádné chodby, žádná jiná díla. Nic. Štola byla zasypána a zajištěna, na jejím místě dnes vede silnice. Pan Šterclovský ovšem získal životní zážitek.
-------
Vojtěch Bednář (aveius@seznam.cz) - 27.6.2001
Autor je novinář na volné noze. Jeho archiv článků najdete na adrese http://vojtech.hyperlink.cz.

ZDROJ:

Text - Novinky.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jezkon Jezkon | E-mail | Web | 25. října 2011 v 1:04 | Reagovat

hej tak to je libovýýýýý

2 Brandi Brandi | Web | 20. července 2017 v 0:12 | Reagovat

Každý z nás tak či onak aspoň raz tvárou v tvár s akciami, ktoré sľubujú veľké ocenenie - televízory, autá, chladničky alebo iPhone6Plus. Ale je to naozaj - získať zdarma iPhone? Podrobností WEB!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama