Paranormální: Taková malá bouřka

19. února 2007 v 14:47 | Míša |  Paranormální na Novinkách.cz
Paranormální: Taková malá bouřka
Byly prázdniny roku 1999. Tehdy třináctiletý Martin trávil nedobrovolnou dovolenou se svým otcem u prarodičů v Jeseníkách. Nedobrovolnou proto, že si letní radovánky představoval docela jinak, než jako nikdy nekončící procházky po lese. Byla to pro něj nuda a hloupost a bez kamarádů si připadal trochu osamělý. Pak ještě přišla definitivní rána.
Ten den se zase konala asi desetikilometrová túra. Martin poslušně kráčel po boku svého otce po vyznačené turistické trase. Nebe bylo bez mráčku, slunce svítilo, ale okolní les poskytoval dostatek stínu. Kolem poledne se zastavili v jakési chatě na oběd, chvíli ještě seděli na lavičkách před onou chatou a pak pokračovali dál.
Přibližně po půl druhé si Martin svému otci začal stěžovat na nepříjemný chlad. Byli právě uprostřed lesa, ale počasí bylo nádherné - mohlo být okolo pětadvaceti stupňů. Otec si nejdříve myslel, že má Martin zase nějaké výhrady k průběhu prázdnin a že mu pouze dělá problémy. Nebylo tomu tak. Martin se jej zeptal, zda by neměli jít rychleji, když se začíná tak zatahovat. Otec se podíval - obloha byla stále bez mráčku - a vlepil synkovi jeden výchovný políček.
O několik minut později Martin prohlásil, že hřmí a že se začíná silně blýskat. Za to sklidil další pohlavek. Téměř plačky řekl znovu něco o tom, že je mu zima.
Náhle si Martinův otec všimnul něčeho velmi zvláštního. Z jeho syna kapala voda. Zastavil. Martin se třásl zimou a byl zcela promočený. Nikoliv potem, ale skutečnou vodou. Přitom nespadla ani kapka. Otec jej posadil na kámen u cesty. Martin byl v jakémsi šoku, téměř nereagoval. Až o několik minut později se podíval na otce a prohlásil něco v tom smyslu, že ta bouře už konečně přechází. V ten okamžik mu obličej ozářil paprsek slunce. Martin vypadal, jako kdyby skutečně před chvílí došlo k prudké bouřce a dešti. Byl promoklý a studený. Jenže žádná bouře se ten den nekonala.
Dnes si na celou událost pamatuje již jen velmi mlhavě, a tak to, co se tenkrát stalo, zná spíše z otcova vyprávění než z vlastních vzpomínek. Byla to taková malá bouřka. Dalo by se říct, že úplně soukromá, z čistě lokálního mraku. Inu, stane se.
-------
Vojtěch Bednář (aveius@seznam.cz) - 30.5.2001
Autor je novinář na volné noze. Jeho archiv článků najdete na adrese http://vojtech.hyperlink.cz.

ZDROJ:

Text - Novinky.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama