Paranormální: Seance

17. února 2007 v 16:18 | Míša |  Paranormální na Novinkách.cz
Paranormální: Seance
Dnes si poslechneme krátký příběh, nebo spíše by se asi dalo říct jen obraz z jedné spiritistické seance, tak jak o něm slyšela paní Heda.
Je pravdou, že se ke mně dostalo už několik příhod či svědectví, která souvisí s vyvoláváním duchů zemřelých osob. Tento příběh má však jednu zvláštnost. Schválně, najdete ji?
Před několika lety, kdy mi bylo asi sedmnáct let a člověk se taktak hrabal z těch telecích roků, jsem se začala zajímat o nadpřirozené události.
Byla jsem tehdy na prázdninách u své babičky na Moravě. Jednoho večera mě pozval můj přítel, který mou zálibu znal, k sobě na táborák. Bydlel v několikapatrovém starém domě, v němž kromě něho žilo ještě několik rodin, kromě jiného také starší paní paní Jaworská, o které bylo všeobecně známo, že dovede komunikovat se zemřelými.
Večer jsme rozdělali oheň, všichni sousedé z domu, kteří byli jako jedna velká rodina, se sesedli a začali si vykládat. Pak přišla řeč i na vyvolávání duchů, přičemž jsme se všichni pohledem přilepili na paní Jaworskou a čekali, čím nás zmrazí.
Musím ještě podotknout, že skoro všichni dospělí přísedící se jejich seancí minimálně jednou zúčastnili, a proto je pokládám za důvěryhodné. V žádném případě se nejednalo o legraci!
Paní Jaworská začala vzpomínat na jednu seanci, o kterou byla požádána asi přede dvěma lety. Jednalo se tehdy o to, že jakýsi mladý muž ztratil tragicky kamaráda Martina a chtěl zjistit, jestli opravdu existuje komunikace s tím druhým světem. Nikdo z lidí, kteří se tehdy sešli u stolku, Martina neznal a ani nevěděl, jak zemřel. Martinův duch byl vyvolán a jeho kamarád se jej zeptal na několik osobních otázek pro kontrolu. Vše bylo zodpovězeno dobře, načež chtěl vědět, kde se právě nachází a co vidí. Duch odpověděl, že je na nějaké planině, kde je více lidí, a že čeká, až ji bude moci opustit. Ptali se ho, na co čeká. Odpověděl, že až bude v pořádku hlava. Prý je mu dobře a už odpustil.
Seance musela být zastavena, protože to už kamarád nevydržel s nervy. Po pár minutách rozrušení nám konečně vysvětlil, že se Martin zabil při bouračce na motorce, kterou sám nezavinil, a prakticky neměl žádné vážnější zranění kromě toho na hlavě, na něž na místě zemřel.
Slova paní Jaworské mi potvrdili i další účastníci, kteří byli oné seanci tehdy přítomni. Musím se přiznat, že to ve mně zanechalo nesmazatelnou stopu na celý život.
-------
Zdá se, že vždy, když se najde někdo, kdo pojme touhu komunikovat s druhou stranou, zajímá se pouze a jedině o to, kde jsou na tom našem břehu řeky mrtvých zakopány peníze, šperky nebo jiné hmotné statky. Chce vědět, co jej čeká v budoucnosti, co jej potkalo v minulosti a podobně. Ale ruku na srdce, už se někdo zajímal o to, jak vlastně vypadá druhá strana, ta za oponou oblaku zapomnění? Třeba jako planina? A proč by si tam měli duchové léčit svá zranění? Kdo ví. Nevíte?
-------
Vojtěch Bednář (aveius@seznam.cz) - 25.7.2001
Autor je novinář na volné noze. Jeho archiv článků najdete na adrese http://vojtech.hyperlink.cz

ZDROJ:
Text - Novinky.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 anthony anthony | E-mail | Web | 12. července 2008 v 21:42 | Reagovat

mno já si myslím, že to byla vina toho martina, že on muze za smrt toho kluka. to na tom nesedí?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama