Paranormální: nepřímý pohled

18. února 2007 v 4:01 | Míša |  Paranormální na Novinkách.cz
Paranormální: nepřímý pohled
Zkuste se podívat na nějaký předmět vzdálený nejméně tak dva metry od vás. Za dobrého světla ho uvidíte jasně a ostře ve všech barvách. Jenže, uvidíte opravdu jen ten předmět?
Na sítnici každého oka se nachází skvrna. Právě ona je tím místem, kde je nejvyšší hustota světelných a barevných receptorů. Pokud zaostříte na nějakou věc, světlo z ní dopadá přímo na skvrnu a věc vidíte ostře. Vjemy z ostatních částí sítnice pak přijímáte jako vedlejší a nepodstatné. Možná, že ale právě "nepřímým" pohledem lze někdy vidět to, co přímým nedokážete.
Asi před půl rokem se jednomu Ostravákovi přihodila zvláštní věc. Ačkoliv ji původně považoval jen za svou soukromou halucinaci, po přečtení některých statí o parapsychologii si dnes myslí, že snad mohla být i reálná.
Ten člověk jel svým autem po silnici mezi Ostravou a Karvinou. Byl už večer, rádio hrálo a cesta z práce ubíhala relativně vesele.
Náhle, podle svých vlastních slov, ucítil závan jakoby studeného vzduchu ze sedadla spolujezdce. Ohlédl se, zda nenechal otevřené okénko, ale to bylo vysunuto až nahoru a sedadlo zelo prázdnotou. Jel tedy dál. Asi po několika minutách se ho zmocnil pocit, jako by na vedlejším sedadle kdosi seděl. Ohlédl se tím směrem, neuviděl nic zvláštního. Když se však podíval opět před sebe, zdálo se mu, jako by koutkem pravého oka viděl siluetu postavy. Seděla vedle něj a nejevila známky pohybu. Udělal tedy pokus. Zapnul lampičku, kterou má v autě na stropě v úrovni škvíry mezi předními sedadly, ale vzadu. Slabá žárovka ozářila interiér škodovky. Při pohledu na čelní sklo řidiče zamrazilo. Odraz postavy jakoby sedící na místě spolujezdce byl až příliš zřejmý, než aby si ho bylo možné nevšimnout. Její rysy byly jakoby zamlžené, více než kolik zkreslí umělé zrcadlo ozářeného skla. Prudce otočil hlavou doprava. Sedadlo bylo prázdné.
Zhasnul tedy lampičku, a pocit, že není ve vozidle sám, se po několika kilometrech vytratil. Kdo byl jeho zvláštní spolucestující? Přízrak? Duch? Souhra náhod a vlastní unavený mozek? Nebo někdo, kdo si prostě nepřál být viděn přímým pohledem?
Vojtěch Bednář (avesoft@grendel.cz) - 26.7.1999
Autorův archiv článků naleznete na vojtech.omnis.cz.

ZDROJ:
Text - Novinky.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama