Paranormální: NDS

17. února 2007 v 16:22 | Míša |  Paranormální na Novinkách.cz
Paranormální: NDS
NDS je zkratka, některými lidmi charakterizována jako Near Death State, tedy stav blízký smrti. Je přinejmenším zajímavé podívat se, jak také takový stav může vypadat. Poslyšte příběh pana Honzy, který něco podobného zažil.
Stalo se to předminulou zimu. Jednoho pozdního odpoledne jsem si vyjel na koni do lesa.
Byl jsem sám a soumrak se pomalu blížil. Cválali jsme po vyjeté lesní cestě. Najednou kůň zakopl a upadl tak nešťastně, že mi noha zůstala pod ním. Nemohl jsem se ani hnout. Kůň ležel jako mrtvý. Zarudlé slunce pomalu mizelo za vrcholky stromů. Mrzlo, mohlo být tak pět, šest pod nulou a v okruhu tří kilometrů ani noha. Bylo mi jasné, že v lehké bundě mám před sebou asi tak tři hodiny života. Bylo vyloučeno, že mne někdo najde a vytáhne zpod koně.
Nejdříve mne zachvátila panika. Zběsile jsem se snažil vyprostit marně. Po několika vteřinách mne však přepadl podivný pocit klidu. Nebyla mi ani zima. Najednou jsem věděl, že nic už nemá cenu a že musím co nejrychleji usnout. Upadl jsem do zvláštní letargie, možná jsem skutečně spal.
Zdálo se mi, že jdu jakousi temnotou, ve které jsem však netápal. Po nějaké době se přede mnou objevila plocha opalizující matnou září. Vypadalo to jako řeka nebo jezero nepopsatelné barvy, ale věděl jsem, že je to barva základní. Vstoupil jsem do této zvláštní kapaliny a měl jsem pocit, jakoby se mé tělo pomalu rozpouštělo, nebo přesněji jako kdybych se stával součástí toho podivného jezera. Získával jsem zvláštní pocit klidu a míru. Zní to divně, ale měl jsem pocit, jako bych všechno věděl. Věci, které jsem dříve nechápal, se mi zdály jasné. Věděl jsem najednou, proč, a že to tak prostě musí být. Dodnes nevím, jak dlouho to vlastně trvalo, ale pak jsem ucítil silné vibrace, a najednou jsem byl zase na lesní cestě, pod koněm, který se pokoušel vstát.
To stačilo, abych uvolnil uvězněnou nohu a odlehčil koni, kterému se po několika pokusech podařilo vstát. Ohmatal jsem mu nohy a s úlevou zjistil, že je v pořádku. Asi nebyl dobrý den na smrt.
Z pocitu klidu a míru mi bohužel nic nezůstalo, ale už to pro mne nejsou prázdná slova.
-------
Podle odhadu, který pochází z roku 1999 z USA, se do stavu NDS dostane během svého života asi deset procent obyvatel. V tomto čísle jsou samozřejmě zahrnuti pouze ti, kteří jej přežijí a jsou později schopni vypovídat.
Vojtěch Bednář (aveius@seznam.cz) - 4.7.2001
Autor je novinář na volné noze. Jeho archiv článků najdete na adrese http://vojtech.hyperlink.cz.

ZDROJ:
Text - Novinky.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama