Paranormální: Letiště

17. února 2007 v 16:42 | Míša |  Paranormální na Novinkách.cz
Paranormální: Letiště
Dnešní díl paranormálního je první, který se nestal v krajích českých, ale kousek za našimi hranicemi v Polsku. Nedobrovolným hlavním hrdinou se stal pan Hynek, bývalý pilot Polských aerolinií a v současné době soukromý podnikatel.
-------
Bylo letní odpoledne roku 1999. Hynek se oddával svému koníčku, zděděnému po bývalé profesi. Byl členem malého leteckého klubu a létal na větroních. Jeho letadýlko se právě odpoutalo od vlečného stroje a pro Hynka nastalo několik krásných chvil pocitu, že má vlastní křídla. Začal létat v kruhu o poloměru asi dva kilometry kolem letiště. Bylo krásné počasí, jako stvořené pro takovou zábavu. Větroň právě prolétal okolo kontrolní věže z červeného plechu, když jeho pilot v náklonu ostré zatáčky uviděl, jak po ploše pobíhají nějací lidé. Přišlo mu to divné, tak se spojil vysílačkou s vedoucím, aby se zeptal, co se děje. Ve stejný okamžik dostal rozkaz okamžitě přistát.
Větroň dosedl na plochu. Hynek sotva stačil vysednout, když bylo jeho letadlo připojeno k autu a trochu násilným způsobem odvlečeno z přistávací dráhy travnatého letiště. Chtěl proti takovému zacházení protestovat, ale nikdo se s nim nebavil. Téměř ve stejný okamžik se na obzoru objevila silueta letadla.
Byl to dopravní DC-9. Měl přistát na soukromém travnatém letišti, které mu bylo malé. Zakroužil nad plochou a pak dosedl. Hynek se na to díval jako u vytržení. Letadlo přejelo plochu, aby nakonec zastavilo až o oranici daleko za věží a zarylo se přední částí do pole. Hynek by čekal, že se k letadlu seběhnou všichni, kteří byli v tu dobu na letišti, ale všech přítomných asi dvacet lidí se drželo od stroje, DC-9 se kouřilo z motorů, hrozilo, že dojde k explozi.
V tu dobu už přijela auta policie a také armádní náklaďáky. Z nich vyskakovaly osoby v protichemických skafandrech a s plynovými maskami. Někdo řval z megafonu na ty, kteří byli na letišti, aby utekli pryč. Jedno z aut se pomalu vydalo k letadlu. Hynek uviděl ředitele aeroklubu, mluvil s nějakým policistou. Rozběhnul se k němu a spíše zařval než řekl svou otázku, co se stalo. Ředitel se k němu otočil a také zakřičel cosi nesrozumitelného. Bylo to o chemických zbraních.
Hynek zavrávoral. Ne kvůli tomu, co říkal ředitel, ale kvůli explozi, která nastala ve stejný okamžik. Ohromná ohlušující rána a následná tlaková vlna vyvrátila starou plechovou boudu kus od řídící věže a téměř všechny lidi v okolí letiště povalila na zem. Vybuchlo letadlo v oranici. Hned poté se z něj začal valit hustý oblak černého dýmu.
Hynek částečně ztratil vědomí. Události několika dalších desítek minut, zejména rychlý nástup do policejního auta a zběsilou jízdu pryč vnímal jako stroboskopický film. Byl omámený a najednou mu celý svět zalilo bílé světlo.
Když otevřel oči, uviděl nad sebou strop s nakreslenou vrtulí. Právě taková vrtule byla v leteckém klubu. A letecký klub byla právě ta bouda, kterou vzala exploze. Zatřepal hlavou. Seděl v křesle a na stolku před ním stála sklenice brandy. To všechno byl jen zlý sen. Až na skutečnost, že si nepamatoval, jak do klubu přišel, kdy a zda ten den létal a neuvědomoval si ani datum. Když se podíval na hodinky, zjistil, že je o tři dny později než v jeho snu.
Zvedl se a jel domů. Manželka ho vítala jako ztraceného. Tři dny se neukázal doma ani ve svém obchodě. Podivný sen a všechno, co se tenkrát událo, mu zůstává záhadou.
-------
Vojtěch Bednář (aveius@seznam.cz) - 18.4.2001
Autor je novinář na volné noze. Jeho archiv článků najdete na adrese http://vojtech.hyperlink.cz.

ZDROJ:
Text - Novinky.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama